Ciekawe aplikacje, które ożywią wygląd stron internetowych

Jesteś początkującym blogerem lub dopiero co rozgościłeś się tworząc w Internecie? Każdy kiedyś zaczynał i miał problemy, o których możesz jeszcze nie wiedzieć, że Cię czekają. Do zrobienia jest bardzo dużo, a nie jak się czasem wydaje, że po prostu wystarczy usiąść i pisać. Dziś zaproponujemy Ci kilka przydatnych, prostych w obsłudze i darmowych narzędzi, które pomogą zamienić Twoje treści w treści ciekawsze i miłe dla oka.
 

Grafiki
Ze zdjęciami zwykle jest najwięcej problemów, które idą w dwie strony, bo albo robisz zdjęcia i nie potrafisz ich odpowiednio przygotować do wrzucenia do sieci, albo potrzebujesz ładnych grafik i nie wiesz skąd takie pozyskać, by były legalne.
 

Nie robię zdjęć, a potrzebuję grafik
Zacznijmy od uporania się z drugim problemem. Tutaj mamy całkiem duży wybór, my polecimy Canvę, jedno z najpopularniejszych narzędzi on-line, dzięki któremu Twoja strona wejdzie na inny poziom. Korzystając z Canvy możemy wybierać wśród bogactwa funkcji tworzenia efektownych grafik, twórcy postarali się o wielość szablonów i formatów. Jeśli jednak ta aplikacja jest za trudna, można posiłkować się innym narzędziem – Pablo – które powstało wyłącznie do projektowania grafik na najpopularniejsze strony społecznościowe (Facebook, Instagram, Twitter).
Na brak zdjęć również można w łatwy sposób zaradzić, wystarczy skorzystać z darmowych baz zdjęć, takich jak: Pixabay lub Picjumbo. Te zdjęcia można rozpowszechniać bez obawiania się o prawa autorskie.
 

Robię zdjęcia, ale nie umiem ich formatować
Umówmy się, że samo zdjęcie nie zawsze wystarczy. W zdecydowanej większości przypadków jego rozmiar jest za duży i chociaż wiemy, że pośród nas istnieje wielu mistrzów Painta, to ku zaskoczeniu – twórcy aplikacji wyszli naprzeciwko zapotrzebowaniu na proste aplikacje, które oprócz zmniejszenia formatu zdjęcia nie zniszczą ich jakości i stworzyli TinyPNG. Jeśli raz skorzystasz z tego narzędzia, nie będziesz miał ochoty wracać do Painta.
 

Grafiki przekazywane w ciekawy sposób
Bardzo popularne w Internecie stały się obrazki z cytatami. Jak stworzyć własne? Wspomniana już aplikacja Pablo umożliwia zaprojektowanie własnej grafiki z autorskim cytatem i obrazkiem, ale jedynie w języku angielskim, natomiast w innym narzędziu, w Recite, napiszemy już po polsku, jednak aplikacja zostawi nam swoje logo na każdym obrazku.
Zastanawiałeś się kiedyś, jak robi się ciekawe kolaże na Instagram? Wystarczy ściągnąć Boomerang lub Layout, czyli dodatkowe funkcje do tej popularnej aplikacji na smartfony, a Twoja strona zyska nowy kształt. Warto ich wypróbować, bo można stworzyć krótkie filmiki lub kolaże ze zdjęć!

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak treść wpływa na promocję strony internetowej w Internecie. Zapraszamy do czytania :)

 

oprogramowanie do sklepu 

Pozycjonowanie Rzeszów

Kontakt

kontakt@indexo.pl

Galeria